Довгоочікуване вузькоколійне залізничне сполучення між Мукачево та Будапештом стартує з 9 грудня 2018 року! Про це повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов на своїй сторінці у мережі Facebook.

Новий потяг отримав назву Інтерсіті “Латориця” №33/34 Мукачево – Будапешт – Мукачево. Зауважимо, що Латориця – це річка, яка омиває Мукачево та є притокою річки Бодрог (басейн Дунаю). Назва Латориця походить від праслов’янського дієслова «стрімко рухатись» – або від румунського прикметника «бурхливий».

Рейси виконуватимуться щодня, рухомим складом ЗАТ «Угорські державні залізниці» (MAV-START), оскільки Укрзалізниця не експлуатує рухомий склад для колії шириною 1435 мм. Зі свого боку Укрзалізницею збудовано окрему платформу для вузькоколійного потягу, відремонтовано колію, засоби сигналізації та зв’язку.

Потяг долатиме відстань 400 км орієнтовно за 7 годин. Заявлена вартість квитків від 23€. Квитки на новий потяг можна придбати в міжнародних касах Укрзалізниці, проте, зважаючи на важливість даного проекту, варто очікувати квитки на цей рейс в системі онлайн-бронювання uz.booking.gov.ua.

Євген Кравцов також повідомив, що український залізничний перевізник має великі плани на Мукачево, оскільки там наявна розвинута мережу залізничного сполучення з усіма регіонами України, і створення мережі потягів до Європейського Союзу дозволить створити потужний хаб для таких перевезень. Керівник Укрзалізниці проінформував, що він веде переговори із колегами з Чехії та Словаччини для запуску маршруту до Праги.

Будапешт та Дебрецен може стати чудовими стартовими майданчиками для подальших лоукост-подорожей, оскільки ці міста є майже-базовими аеропортами угорського лоукостера Wizz Air:

Нагадаємо, що в травні цього року керівництво ПАТ “Укрзалізниця” домовилось з представниками ЗАТ «Угорські державні залізниці» про відкриття залізничного сполучення Будапешт – Мукачево, який передбачає рух пасажирських поїздів євроколією шириною 1435 мм без заміни колісних пар, а в червні Євген Кравцов повідомив, що старт нового потягу запланований на кінець літа. Також не можемо не згадати про реалізований, в цьому році, проект Укрзалізниці, а саме: потяг “Чотирьох столиць” Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига.

Розклад руху потяга №33 Ітерсіті “Латориця” Мукачево – Будапешт:

Станція Час прибуття Час відправлення
Мукачево 12:30
Чоп-Пасажирський 13:40 14:10
Захонь 13:27 14:40
Кишварда 14:58 14:59
Н’їредьхаза 15:30 15:35
Дебрецен 16:01 16:03
Хайдусобосло 16:18 16:19
Пюштекладань 16:36 16:37
Сольнок 17:20 17:21
Цеглед 17:41 17:43
Феріхегіаеропорт 18:14 18:15
Кебанія Кішпешт 18:20 18:21
Зугло 18:28 18:29
Будапешт-Ньюгати 18:37

Розклад руху потяга №34 Ітерсіті “Латориця” Будапешт – Мукачево:

Станція Час прибуття Час відправлення
Будапешт-Ньюгати 07:23
Зугло 07:28 07:29
Кебанія Кішпешт 07:36 07:37
Феріхегіаеропорт 07:42 07:43
Цеглед 08:17 08:18
Сольнок 08:37 08:38
Пюштекладань 09:20 09:21
Хайдусобосло 09:36 09:37
Дебрецен 09:52 09:54
Н’їредьхаза 10:24 10:31
Кишварда 11:01 11:02
Захонь 11:21 12:23
Чоп-Пас. 13:40 14:10
Мукачево 15:20
Читайте також  Усі потяги з України у Європу: ціни та розклад!

Інфографка про потяг Будапешт – Мукачево:

Інфографка про потяг Будапешт - Мукачево від медіацентру Магістраль

Як знайти дешеве житло під час ваших подорожей:

– Пошук по усім системам бронювання готелів HotelsCombined.

– Сервіс найму житла у власників (кімнати, квартири, будинки, бунгало, шале…) AirBnb.

Не забудьте про страховку:

Придбайте поліс туристичного страхування онлайн за 3 хвилини зі знижкою!

Як знайти найдешевший прокат авто?

– Рекомендуємо сервіс Rentalcars.com, що порівнює ціни десятків компаній у 28000 локаціях у світі.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Зверніть увагу

Схід і Захід! Новий потяг Запоріжжя – Ужгород від Укрзалізниці!

Напередодні зимових свят, з 16 грудня Укрзалізниця запускає новий потяг класу “нічни…